Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-12-2020 20:51:28

Ellibeş: “Kırsal alandan sonra şehir insanı için de üretim kapısı açıldı”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’ın Aromatik Bitkiler Projesi’nden sonra hayata geçirdiği “komeksepeti.com” dijital pazar projesiyle kırsal alandaki vatandaşların ardından binlerce şehir insanı için de yeni bir gelir kapısı oluşturduğunu açıkladı.

EVDEN ÜRETİMLE AİLE BÜTÇESİNE KATKI
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın tarafından önceki gün tanıtımı yapılan “komeksepeti.com” dijital pazar projesinin tanıtımına katılan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (Ko-Mek) yıllar önce AK Parti belediyeciliğinin bir halk üniversitesi olarak hayata geçirdiği projedir. On binlerce kişiye bugüne kadar hiçbir ön şart aramadan meslek eğitimi vermiştir. Bu kurslar sayesinde iş sahibi, meslek sahibi olan onbinlerce kursiyer hem aile bütçesine, hem ülke ekonomisine katkı sağlamıştır. komeksepeti.com dijital pazarı oluşturularak bu kurslar şimdi çağa uygun hale gelmiştir. Üstelik içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte kursiyerler için direkt gelir kapısı oluşturmuştur. Burayı iyi değerlendirerek tek başına aile rahatlıkla aile geçindirebikecek gelir elde etmek mümkün. Bu fırsattan mutlaka üretmeyi seven vatandaşlarımızın yararlanmasını isterim” dedi.

KIRSALDAN SONRA ŞEHİR İNSANI İÇİN DE ÜRETİM PROJESİ
Aromatik Bitkiler Projesiyle kırsal kesimdeki vatandaşlara yeni üretim ve gelir kapısı oluşturduktan sonra komeksepeti.com dijital pazarıyla bu kez şehir insanı için de yeni bir gelir kapısı oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’a teşekkür ettiklerini belirten Başkan Ellibeş, şöyle devam etti: “Ürün tanıtımından, iade kabulünü bir uçtan diğer uca her ayrıntısı düşünülmüş ve iyi hazırlanmış, %80’i kadınlarımızın oluşturduğu kursiyerlere müthiş bir gelir kapısı olacak. Burada en önemli detay bana göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tıpkı Aromatik Bitkiler Projesi’nde olduğu gibi, bu işin de altını doldurup, bütün hazırlıkları tamamladıktan sonra duyurusunu yapmış olması ve talep toplamasıdır. komeksepeti.com’a şuana kadar 632 kursiyerin başvurusu alınıp, 2 bin 154 ürünün satışa sunulduğu açıklandı. İşin altını doldurup, yasal bütün hazırlıklar tamamladıktan sonra halka duyurmak daha sonra mahcup olmanızı önler. Size duyulan güveni sarsmamış olursunuz. Bu anlamda projenin tekrar hayırlı olmasını, üretime ve aile bütçesine katkı sunmasını diliyorum”.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.